Štartovací balíček pre domáce pranie – CHCEM TO VYSKÚŠAŤ

Balíček obsahuje sadu na výrobu pracieho prášku na farebnú a tmavú bielizeň: praciu sódu, marseillské mydlo, pohár na hotový prášok s nápisom farebnú bielizeň, sadu odmeriek a návod na výrobu pracieho prášku.

Variant:
€30,40 €25,33 bez DPH
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
Štartovací balíček pre domáce pranie – CHCEM TO VYSKÚŠAŤ

Podrobný popis

Chceš si skúsiť vyrobiť vlastný prací prášok, ktorý je šetrný k vášmu zdraviu i prírode? Tak tento balíček je parádny štart pre tvoje domáce pranie. Behom chvíľky s ním vyrobíš prací prášok na farebnú a tmavú bielizeň.

Na výrobu potrebuješ len dve ingrediencie: marseillské mydlo a praciu sódu. Stačí ich zmiešať v pohári s nápisom farebnú bielizeň, ktorá to navyše u vás v kúpeľni veľmi pristane. V balíčku nájdeš tiež odmerky na ľahké dávkovanie, ktoré navyše využiješ aj v kuchyni na pečenie hrnčekových receptov. A do balíčka ti samo sebou prihodíme návod, podľa ktorého prací prášok ľahko vyrobíš.

V balíčku nájdeš všetky ingrediencie, ktoré k tomu potrebuješ:

  • pracia sóda 2 kg
  • marseillské mydlo 250 g
  • sklenica s nápisom farebné prádlo o objeme 3,68 l
  • Súprava 4 plastových odmeriek s kovovou rukoväťou o objeme 59 ml (? hrnčeka), 78 ml (? hrnčeka), 118 ml (? hrnčeka) a 236 ml (1 hrnček).

Ešte praciu sódu a marseillské mydlo nepoznáš? Tu je všetko, čo o nich potrebuješ vedieť.

Pracia sóda

Spolu s marseillským mydlom z nich vyrobíš šetrný prací prostriedok, ktorý odstráni aj škvrny od trávy, mastnoty alebo ovocnej šťavy.

Pracia sóda zmäkčuje vodu, a tak pomáha chrániť práčku pred usadzovaním vodného kameňa. Poradí si aj s poriadne špinavou, mastnou alebo zapáchajúcou bielizňou. Stačí praciu sódu najskôr rozpustiť vo vode a bielizeň na hodinku namočiť. Potom ho hoď do práčky a vyper na bežný program. Po škvrnách nebude ani pamiatky.

Marseillské mydlo

S marseillským mydlom vo forme praktických vločiek pripravíš prací prášok mrknutím oka. Mydlo je šetrné k prírode, ale má poriadnu čistiacu silu. Hravo si poradí so škvrnami napríklad od trávy alebo ovocia. A zvládne to navyše už pri nízkych teplotách.

Môžeš mu bez obáv zveriť aj jemné tkaniny ako hodváb, vlnu, čipku a tiež oblečky alebo plienky pre bábätko. Je hypoalergénny a jemný aj k tej najcitlivejšej koži.

Marseillské mydlo neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá, arómy ani živočíšny tuk. Kvôli svojmu prírodnému pôvodu ale môže pôsobením vlhkosti a teplôt časom zmeniť farbu alebo stratiť trochu na objeme. Na jeho sile to však nič nemení.

Toto všetko marseillské mydlo vie:

  • Počas chvíľky s ním vyrobíš vlastný prací prostriedok.
  • Spoľahlivo vyperie bielu i farebnú a tmavú bielizeň.
  • Je vhodné aj na pranie jemných chúlostivých tkanín.
  • Neobsahuje syntetické farbivá, arómy ani konzervanty.
  • Je hypoalergénny a vhodný aj k najcitlivejšej pokožke.
  • Je dermatologicky testované a nezaťažuje prírodu.

Ako na prípravu pracieho prášku na farebnú a tmavú bielizeň?

Do sklenice nasypaj 100 g mydlových vločiek a 400 g pracej sódy, poriadne pretrepej a máš hotovo!

Dávkovanie: jednu odmerku 78 ml (alebo 2 lyžice) pracieho prášku nasypej rovno do bubna práčky.


Chceš si pripraviť aj prášok na bielu bielizeň, nech môžeš prať šetrne so všetkým všade? Potom budeš potrebovať ešte perkarbonát sodný a TAED, ktoré bielizeň krásne rozžiaria. Alebo rovno mrkni na výhodný prémiový balíček na pranie, kde nájdeš všetko pohromade. 

Pracia sóda:

Varovanie:
H319 Spôsobuje vážne podráždenie očí.
P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
P260 Nevdychujte prach.
P305+P351+P338: PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokiaľ ich možno vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní.
P313 Vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.
P501 Odstráňte obsah/obal v súlade s miestnymi predpismi.