Prémiový balíček pre domáce pranie – Idem do toho naplno

Výhodný balíček obsahuje sadu na výrobu pracieho prášku na bielu, farebnú a tmavú bielizeň a ďalších pomocníkov, ktorí ti pranie parádne uľahčia: praciu sódu, marseillské mydlo, perkarbonát sodný, TAED, 2 sklenice na hotový prášok, sadu odmeriek a návod na výrobu pracích prostriedkov .

Variant:
štandardná cena: €57,36 –15 % €48,54 €40,45 bez DPH
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
Prémiový balíček pre domáce pranie – Idem do toho naplno
Praci prostredky balicek 03 2
€57,36 –15 %

Podrobný popis

Chceš mať dokonale pod kontrolou, v čom perieš vaše oblečenie, ktoré si dávate na holú kožu? Prať jednoducho a šetrne k vášmu zdraviu i prírode? S týmto výhodným balíčkom behom chvíľky vyrobíš vlastný prací prášok na bielu a farebnú + tmavú bielizeň. A ešte si uľahčíš pranie s ďalšími super pomocníkmi.

V balíčku nájdeš všetky 4 ingrediencie na výrobu pracích práškov:

 • pracia sóda 2 kg
 • marseillské mydlo 500 g
 • perkarbonát sodný 1 kg
 • TAED 100 g
  Čaká ťa samozrejme aj návod, ako pracie prášky vyrobiť.

A k tomu ďalší skvelí pomocníci na pranie: 

 • Dve sklenice s nápisom biele prádlo a farebné prádlo s objemom 3,68 l – nech máš pracie prášky v čom zmiešať a bezpečne uložiť. Kúpeľňa bude oveľa štýlovejšia
 • Súprava 4 plastových odmeriek s kovovou rukoväťou – každá má iný objem a uľahčí ti dávkovanie pracieho prášku, ale tiež pečenie hrnčekových receptov. Odmerky majú objem 59 ml (? hrnčeka), 78 ml (? hrnčeka), 118 ml (? hrnčeka) a 236 ml (1 hrnček).

Ešte všetky práce ingrediencie poriadne nepoznáš? Tu je všetko, čo o nich potrebuješ vedieť.

Pracia sóda

Spolu s marseillským mydlom z nich vyrobíš šetrný prací prostriedok, ktorý odstráni aj škvrny od trávy, mastnoty alebo ovocnej šťavy.

Pracia sóda zmäkčuje vodu, a tak pomáha chrániť práčku pred usadzovaním vodného kameňa. Poradí si aj s poriadne špinavou, mastnou alebo zapáchajúcou bielizňou. Stačí praciu sódu najskôr rozpustiť vo vode a bielizeň na hodinku namočiť. Potom ho hoď do práčky a vyper na bežný program. Po škvrnách nebude ani pamiatky.

Marseillské mydlo

S marseillským mydlom vo forme praktických vločiek pripravíš prací prášok mrknutím oka. Mydlo je šetrné k prírode, ale má poriadnu čistiacu silu. Hravo si poradí so škvrnami napríklad od trávy alebo ovocia. A zvládne to navyše už pri nízkych teplotách.

Môžeš mu bez obáv zveriť aj jemné tkaniny ako hodváb, vlnu, čipku a tiež oblečky alebo plienky pre bábätko. Je hypoalergénny a jemný aj k tej najcitlivejšej koži.

Marseillské mydlo neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá, arómy ani živočíšny tuk. Kvôli svojmu prírodnému pôvodu ale môže pôsobením vlhkosti a teplôt časom zmeniť farbu alebo stratiť trochu na objeme. Na jeho sile to však nič nemení.

Toto všetko marseillské mydlo vie:

 • Počas chvíľky s ním vyrobíš vlastný prací prostriedok.
 • Spoľahlivo vyperie bielu i farebnú a tmavú bielizeň.
 • Je vhodné aj na pranie jemných chúlostivých tkanín.
 • Neobsahuje syntetické farbivá, arómy ani konzervanty.
 • Je hypoalergénny a vhodný aj k najcitlivejšej pokožke.
 • Je dermatologicky testované a nezaťažuje prírodu.

Perkarbonát sodný

Perkarbonát sodný je dôležitou súčasťou domáceho pracieho prášku na bielu bielizeň. Perfektne odstráni škvrny od jedla, krvi alebo nehody v batoľacích nohaviciach. Počas prania sa rozkladá na sódu a peroxid, ktorý sa postará o bielenie, neobsahuje ale chlór a po použití z neho na povrchu nezostanú žiadne zvyšky. Je tak šetrný k citlivej pokožke a bez obáv môže aj k alergikom.

S perkarbonátom sodným ale tiež upratáš domácnosť. Vyčistí upchatý odpad, WC alebo s ním vyrobíš prášok do umývačky.

Perkarbonát sodný je v prírode rozložiteľný, a tak jej pomáha šetriť.

Na pranie bielej bielizne je potrebné k perkarbonátu pridať ešte TAED. Sám udrží bielizeň žiarivú len pri praní nad 60 °C, TAED ale aktivuje jej silu aj pri nižších teplotách. Obľúbený vlnený sveter tak budeš môcť vyprať v studenej vode, ako to má rád.

TAED

TAED je nepostrádateľnou ingredienciou pre tvoj prací prášok na bielu bielizeň. Aktivuje totiž silu perkarbonátu sodného – ďalšej zložky prášku, ktorá sa postará o to, aby bielizeň krásne žiarila. Bez TAEDu má perkarbonát sodný bieliacu silu len pri praní za vysokých teplôt a z toho by tvoj biely vlnený sveter nemal radosť. V bieliacom prášku s TAEDom ho vyperieš v studenej vode a bude stále krásne biely.

TAED sa celým menom nazýva Tetraacetyletyléndiamín, ale neboj, je to organická zlúčenina. Žiadna nebezpečná syntetika. Do pracieho prášku ho stačí pridať naozaj málinko, a tak vydrží veky. S perkarbonátom sodným ho miešaj v pomere 1:20.

Ako na prípravu pracieho prášku na farebnú a tmavú bielizeň?

Do sklenice nasypaj 100 g mydlových vločiek a 400 g pracej sódy, poriadne pretrepej a máš hotovo!

Dávkovanie: jednu odmerku 78 ml (alebo 2 lyžice) pracieho prášku nasypej buď do dávkovača, alebo rovno do bubna práčky.

Ako na prípravu pracieho prášku na bielu bielizeň?

Do sklenice nasypaj 100 g mydlových vločiek a 400 g pracej sódy, 25 g TAEDu a 325 g perkarbonátu. Poriadne pretrepaj a máš hotovo!

Dávkovanie: jednu odmerku 78 ml (alebo 2 lyžice) pracieho prášku nasypej rovno do bubna práčky.


Perkarbonát: 

NEBEZPEČENSTVO.
H272 Môže zosilniť požiar; oxidant.
H302 Škodlivý po požití.
H318 Spôsobuje vážne poškodenie očí.
P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
P210 Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi zapálenia. Zákaz fajčenia.
P220 Uchovávajte oddelene od odevov a iných horľavých materiálov.
P280 Používajte ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/tvárový štít.
P305+P351+P338 PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokiaľ ich možno vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní.
P401 Uchovávajte na suchom mieste pri teplotách nepresahujúcich 40 ?.
P501 Odstráňte obsah/obal v súlade s miestnymi predpismi.
P233 Uchovávajte obal tesne uzavretý. 

Pracia sóda:

 

Varovanie:
H319 Spôsobuje vážne podráždenie očí.
P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
P260 Nevdychujte prach.
P305+P351+P338: PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokiaľ ich možno vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní.
P313 Vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.
P501 Odstráňte obsah/obal v súlade s miestnymi predpismi.