Prírodná lufa XL na všestranné použitie

100% prírodná huba z lufy na jemné čistenie a ďalšie použitie, plne kompostovateľná. 

€4,01 €3,34 bez DPH
Dostupnosť: Skladom
Prírodná lufa XL na všestranné použitie

Podrobný popis

Prírodná lufová hubka je navrhnutá na všestranné použitie v domácnosti. Môžeš ju použiť nielen pri umývaní riadu alebo umývadla, ale aj pri upratovaní celej domácnosti. Hubka z lufy je šetrná aj k jemným povrchom. Jednu hubku si môžeš vyhradiť aj na umývanie celého tela.
Hubka má praktickú šnúrku na zavesenie. 
Pred použitím hubku namoč, aby zmäkla a dostala objem. 

  • Rozmery približne 14 x 10 cm
  • Zloženie: prírodná lufa, jutový špagát
  • Miesto výroby: Egypt

Ako sa starať o hubku: po použití ju vždy nechajte dôkladne vyschnúť a hubku raz za čas vyperte pri maximálnej teplote 90 °C.

100% prírodná a kompostovateľná hubka z lufy bude tvojim nepostrádateľným pomocníkom pri udržateľnom čistení. Krásne sa s ňou pracuje, nezachytáva zápach a vydrží celé mesiace. 

Čo to tá lufa je? Je to odroda tekvice z tropických oblastí Juhovýchodná Ázia, Afrika a Južná Amerika. Obľúbená bola však už v starovekom Egypte. Nezrelé plody sú vhodné na konzumáciu a zo zrelých plodov sa po usušení vyrábajú prírodné hubky na čistenie a na umývanie celého tela.

Ale to, že sú prírodné, určite neznamená, že budú menej účinné. Lufová hubka strčí do vrecka aj tie syntetické. Môžeš ju používať na umývanie riadu a čistenie najrôznejších povrchov. Lufa je spočiatku tvrdá, ale keď ju namočíš a niekoľkokrát použiješ, rýchlo získa na objeme a zmäkne.
Hubka nezadržiava zápach a môžeš ju používať, kým sa úplne neopotrebuje. Trvá to asi dva mesiace, alebo dokonca päť mesiacov! Aby si predĺžil jej životnosť, nechaj ju po každom použití dôkladne vysušiť (žiadne váľanie v umývadle :-)) a raz za čas ju môžeš aj vyprať pri teplote do 90 °C.

Keď hubka z lufy doslúži, jednoducho ju daj do kompostu alebo do koša na bioodpad. Vďaka svojmu 100 % prírodnému zloženiu sa bez problémov rozloží.

Ak sa chceš o lufe dozvedieť viac, prečítaj si článok v blogu.