Voskovaný obrúsok na potraviny - 3 ks

100% prírodný voskovaný obrúsok šetrný k životnému prostrediu, ktorý nahrádza jednorazové a plastové vrecká. Vďaka vrstve včelieho vosku udržiava potraviny krásne čerstvé. 3 veľkosti v balení: S, M a L.

€18,18 €15,15 bez DPH
Dostupnosť: Skladom
Voskovaný obrúsok na potraviny - 3 ks

Podrobný popis

Do voskovaného obrúska si môžeš zabaliť občerstvenie, pečivo, tvrdý syr, zeleninu a ovocie alebo aj údeniny. Chráni ich lepšie ako tradičný obrúsok alebo plastové vrecko, pretože vo voskovanom obrúsku zostanú dlhšie čerstvé. 
Je to skvelý pomocník aj pri pokrývaní kysnutého cesta. Je vhodný nielen na konzervovanie surového mäsa, plesňových syrov a teplých potravín;
?? Obrúsky sú certifikované pre styk s potravinami. 
?? Obrúsky sú v dizajne Úklid pro klid.
?? V balení dostaneš 3 veľkosti - S (19x19 cm), M (25x25 cm), L (37x34 cm)
?? Obrúsky sú vyrobené zo 100% BIO bavlny a jedinečnej voskovej zmesi z borovicovej živice, bio repkového oleja a včelieho vosku.
?? Prírodný včelí vosk je antibakteriálny a borovicová živica má protiplesňové vlastnosti. Takže baktérie nemajú šancu!
?? Olej z repky olejnej urobí obrúsok opäť pružným. Pred použitím ho len na chvíľu zohrej v rukách. Pekne zmäkne a dokonale sa prispôsobí tvaru jedla.
?? 
Voskované utierky prešli testami RÚVZ a sú certifikované pre styk s potravinami.


Ako sa starať o voskovaný obrúsok?

Po každom použití stačí opláchnuť vlažnou vodou alebo umyť s ekologickým pracím prostriedkom a mäkkou handričkou. Po vysušení je pripravený na akciu. Ale nemá rád vysoké teploty, preto ho neumývaj horúcou vodou, nevkladaj do rúry, mikrovlnnej rúry alebo umývačky riadu a nenechávaj ho na priamom slnečnom svetle.

S touto starostlivosťou obrúsok vydrží až 18 mesiacov! Keď doslúži, daj ho na kompost alebo do bio odpadu. Je čisto prírodný, takže sa rozloží. To bude ušetreného odpadu!

TIP od Katky:
Veľkosť S použite na kúsky zeleniny, malé predmety alebo na zakrytie pohárov. Veľkosť M je ideálna na zabalenie rožka, kúska syra, zakrytie plátkov melóna alebo tekvice a veľkosť L je ideálna na zabalenie bagiet, zakrytie kysnúceho cesta, hrncov alebo tanierov.