Prírodná lufa na všestranné použitie - 3 ks

100% prírodná hubka z lufy na jemné čistenie a opakované použitie, plne kompostovateľná. Veľkosť XL. 

Variant:
€10,08 €8,40 bez DPH
Dostupnosť: Skladom Skladom Zvoľte variant
Prírodná lufa na všestranné použitie - 3 ks

Podrobný popis

Prírodná lufová hubka je navrhnutá na všestranné použitie v domácnosti. Môžeš ju použiť nielen pri umývaní riadu alebo umývadla, ale aj pri upratovaní celej domácnosti. Hubka z lufy je šetrná aj k jemným povrchom. Jednu hubku si môžeš vyhradiť aj na umývanie celého tela.
Hubka má praktickú šnúrku na zavesenie. 
Pred použitím namoč hubku, aby zmäkla a dodala objem. 

  • Rozmer 12 x 8 cm
  • 3 ks v balení
  • Zloženie: prírodná lufa, jutový špagát
  • Miesto výroby: Egypt

Ako sa starať o hubku: po použití ju vždy nechaj dôkladne vyschnúť a hubku raz za čas vyper pri maximálnej teplote 90 °C.

100% prírodná a kompostovateľná hubka z lufy bude tvojim nepostrádateľným pomocníkom pri udržateľnom čistení. Krásne sa s ňou pracuje, nezachytáva zápach a vydrží celé mesiace.

Čo to ta lufa je? Je to odroda tekvice z tropických oblastí Juhovýchodná Ázia, Afrika a Južná Amerika. Obľúbená bola však už v starovekom Egypte. Nezrelé plody sú vhodné na konzumáciu a zo zrelých plodov sa po usušení vyrábajú prírodné hubky na čistenie a na umývanie celého tela.

Ale to, že sú prírodné, určite neznamená, že budú menej účinné. Lufová hubka strčí do vrecka aj tie syntetické. Môžeš ju používať na umývanie riadu a čistenie najrôznejších povrchov. Lufa je spočiatku tvrdá, ale keď ju namočíš a niekoľkokrát použiješ, rýchlo získa na objeme a zmäkne.
Hubka nedrží zápach a môžeš ju používať, kým sa úplne neopotrebuje. Trvá to asi dva mesiace, alebo dokonca päť mesiacov! Aby ste predĺžili jej životnosť, nechajte ju po každom použití dôkladne vysušiť (žiadne váľanie v umývadle :-)) a raz za čas ju môžete aj vyprať pri teplote do 90 °C.

Keď hubka na lufu doslúži, jednoducho ju dajte na kompost alebo do koša na bio odpad. Vďaka svojmu 100 % prírodnému zloženiu sa bez problémov rozloží.

Ak sa chceš o lufe dozvedieť viac, prečítaj si článok na blogu.